Polska zima jest jednoznaczna z mrozami, co dla nas oznacza, że należy się do niej odpowiednio przygotować. Może się to wydawać proste, ale w jaki sposób mają na zimę przygotować się świeżo upieczeni rodzice, których pociecha przychodzi na świat właśnie w tym okresie? Ważnym aspektem jest, by zadbać o odpowiedni wybór wózka.

Przygotowując dziecko na zimowy spacer, najważniejsze jest, by zadbać o jego komfort i bezpieczeństwo, szczególnie w stosunku do mroźnych temperatur, które panują na zewnątrz. Rodzice pamiętają, by odpowiednio ubrać dziecko, czy zabrać na spacer kocyk bądź śpiworek, jednak łatwo zapomnieć o najważniejszych udogodnieniach, jakie powinien zapewniać ich wózek dziecięcy.

Jaki wózek w czasie zimy ?

Wózek w zimę powinien sprostać wszystkim trudnościom, jakie mogą spotkać rodziców na spacerze. Śliska, oblodzona ziemia, padający śnieg, wilgoć, błoto pośniegowe i oczywiście niska temperatura powietrza, stanowią duże wyzwanie dla sterowalności wózka, co również przekłada się na komfort rodziców podczas spacerów oraz – co najważniejsze – bezpieczeństwo dziecka.

Na zimowym spacerze w parku, często można napotkać nieudeptany śnieg oraz bryły lodu, więc należy zwrócić uwagę, czy konstrukcja wózka jest odpowiednio stabilna oraz czy koła są wystarczająco duże, twarde i wytrzymałe, a także czy są wyposażone w bieżnik.

Równie ważny jest materiał, z którego wykonana jest gondola – warto upewnić się, że jest ona odpowiednia na nieprzyjazne warunki pogodowe, takie jak niska temperatura czy opady. Istotne jest również, żeby gondola była wystarczająca szeroka, szczególnie kiedy pod uwagę należy wziąć dodatkowe warstwy, w jakie opatulone jest maleństwo, razem z kocykiem czy śpiworkiem.

Jaki wózek wybrać?

Na przyszłych rodziców, którzy spodziewają się dziecka w nadchodzących zimowych miesiącach, czeka wyzwanie, jednak Venicci chce pomóc stawić mu czoła, z wózkiem dziecięcym Venicci Tinum Upline Leo.

Nowy model jest idealny na wszelkie warunki pogodowe, także te najbardziej wymagające. Stylowy i unikalny wózek, nie tylko sprawdzi się podczas zimowych spacerów i sprosta niekorzystnym warunkom atmosferycznym, jak również doskonale zaprezentuje się w śnieżnej scenerii.

Zaprojektowany we współpracy marki z Kasią Sokołowską, jurorką „Top Model” i najbardziej znaną reżyserką pokazów mody, wózek Venicci Tinum Upline Leo jest odpowiedzią na wszystkie potencjalne wymagania rodziców.

Dostępny w wersjach 2w1 i 3w1, z fotelikiem samochodowym Cosmo, wózek jest wyposażony w lekki, ale wytrzymały i odporny stelaż oraz wygodną gondolę. W zestawie z wózkiem dostępna jest też folia przeciwdeszczowa, a sama gondola pokryta jest materiałem chroniącym przed opadami.

Wózek wyposażony jest w solidne, żelowe koła z bieżnikiem, a także system Front Wheels Support, zapewniający wsparcie pracy przednich kół o niezależną blokadę, która może się okazać niezbędna na zlodowaciałym czy zaśnieżonym podłożu.