Mówi się, że odpowiedni kształt brwi podkreśla rysy twarzy, a wyraziste usta dodają kobiecości i charyzmy. Nie bez powodu lekki makijaż “na szybko” składa się właśnie ze szminki i kredki do brwi. Lubimy, gdy delikatne linie uwydatniają nasze atuty. Niestety, minusem takich produktów jest ich trwałość, a właściwie – jej brak. Szczególnie dokucza to zimą, gdy zakładając czapkę i szalik narażamy cerę na tarcie. Dobrym rozwiązaniem jest makijaż permanentny, który podkreśli naszą urodę i utrzyma się nawet do kilku lat. Trwały make-up to także świetna opcja na nadchodzącego Sylwestra i karnawał.

“Bez zarysowanych ust i brwi czuję się jakoś nieswojo” – coś w tym jest. My, kobiety, lubimy wyglądać delikatnie i świeżo. Idealny kształt brwi i pełne, barwne usta to podstawowe fundamenty każdego makijażu. Dzięki nim, nasza twarz robi się bardziej wyrazista i smuklejsza. Ważny jest oczywiście umiar. Za duża ilość produktu raczej zaszkodzi niż “upiększy”. Jeśli chodzi o przerysowany makijaż permanentny to spotyka się go coraz rzadziej. Profesjonalne kliniki, takie jak Drzazga Clinic, dysponują nowoczesnym sprzętem, który jest bezpieczny dla delikatnej skóry. Istotne jest również doświadczenie kosmetologa-linergisty. Pomoc eksperta w wyborze odpowiedniego koloru i kształtu może zdziałać cuda…

Po pierwsze – dodatkowy czas

Wstajesz pół godziny wcześniej, aby wykonać makijaż do pracy lub na zakupy – znajome? Dla wielu z nas największą zaletą makijażu permanentnego jest po prostu…zaoszczędzony czas. Po wykonanym zabiegu nie będziesz już musiała spędzać kilkunastu minut, aby uzyskać idealny kontur brwi i ust. Rano makijaż będzie wyglądał tak samo jak wieczorem – cóż to za ulga! Mówi się, że dla kobiet cenna jest każda minuta – w tym przypadku sprawdzi się to wzorowo.

Po drugie – gotowa baza pod makijaż wieczorowy

Sylwester oraz karnawał często wiążą się z wielogodzinnymi przygotowaniami. Nic dziwnego – w te uroczystości chcemy wyglądać wyjątkowo. Makijaż permanentny brwi i ust świetnie posłuży jako gotowa baza pod makijaż imprezowy. Wystarczy dodać trochę pudru, maskary i…gotowe. Wbrew pozorom, to wyraziste kontury brwi i ust robią cały efekt! Kolejną zaletą jest oczywiście to, że trwały make-up posłuży nie na jedną uroczystość, a nawet na kilkanaście wyjść.

Po trzecie – bezpieczeństwo i pewność siebie

Każda z nas ma jakieś kompleksy, z którymi chce “walczyć”. Nowoczesna technologia i profesjonalni kosmetolodzy na szczęście nam to umożliwiają. Makijaż permanentny z pewnością podkreśli urodę, ale także skoryguje niewielkie asymetrie i wyrówna koloryt czerwieni wargowej. To także idealny zabieg dla osób borykających się z ubytkami włosów na brwiach. – Makijaż permanentny to metoda trwałej pigmentacji polegającej na wprowadzeniu substancji pigmentu w głąb skóry. Do głównych zalet zabiegu można zaliczyć oszczędność czasu poświęconego na codzienny makijaż, wygodę oraz podkreślenie urody i wyrównanie asymetrii. Makijaż permanentny brwi jest idealną opcją dla kobiet, które nie czują się pewnie w samodzielnej stylizacji brwi i chciałyby wyznaczyć ich właściwy kształt. Linergista podczas zabiegu wykonuje pełną geometrię oraz rysunek wstępny dostosowany idealnie do potrzeb klienta. – wyjaśnia Zofia Matusińska-Wycisk kosmetolog z Drzazga Clinic.