Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

Romantyczna sesja zdjęciowa w plenerze

Zdjęcia to pamiątka na całe życie! Powieszone na ścianach tworzą w domu rodzinną, przytulną atmosferę, a przeglądanie starych albumów po latach przywołuje na myśl miłe wspomnienia i maluje uśmiech na twarzy. Walentynki to doskonała okazja do tego, żeby upamiętnić wspaniałe uczucie, jakim darzą się zakochani. Romantyczna sesja w plenerze w zimowej aurze to strzał w dziesiątkę. Wystarczy trochę chęci i zaangażowania, żeby zrobić piękne, magiczne zdjęcia, które perfekcyjnie oddadzą emocje pary.

Do sesji można zatrudnić profesjonalnego fotografa lub przygotować wszystko na własną rękę. Aparaty w smartfonach robią dziś naprawdę dobre jakościowo, naturalne zdjęcia. Na sesję warto zabrać statyw do telefonu. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie drona, dzięki któremu można robić niepowtarzalne ujęcia z lotu ptaka.

Innym pomysłem jest wypożyczenie profesjonalnego sprzętu. To dobre rozwiązanie dla tych osób, które chociaż w niewielkim stopniu znają się na fotografii. Wypożyczalnie fotograficzne oferują różne rodzaje aparatów, a w tym lustrzanki, bezlusterkowce czy aparaty analogowe. Co więcej, w wypożyczalniach znajdziemy cały dodatkowy osprzęt, czyli obiektywy, lampy błyskowe, statywy, slidery czy oświetlenie.

Pamiętajmy, że smartfon, dron czy sprzęt fotograficzny potrafi się rozładować w najmniej oczekiwanym momencie – zwłaszcza jeśli sesja trwa kilka godzin. Aby zabezpieczyć się na taką ewentualność, warto zabrać ze sobą przenośną stację zasilania. Kompaktowa stacja River 2 doskonale sprawdzi się w takiej sytuacji. Model o pojemności 256 Wh i mocy wyjściowej 300 W zasila większość podstawowych sprzętów. Pozwala naładować drona aż 5 razy, czy smartfona 19 razy – wyjaśnia Daria Ciecior, przedstawiciel firmy EcoFlow.

Morsowanie – randka dla odważnych

Morsowanie, czyli krótkotrwała kąpiel w zimnej wodzie, cieszy się ostatnio niemałą popularnością. Coraz więcej osób jest bowiem świadomych korzyści, jakie daje. Zimowe kąpiele poprawiają wydolność fizyczną, hartują ciało, chronią przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, poprawiają samopoczucie i, wbrew pozorom, świetnie relaksują. Wspólne morsowanie to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które lubię nietypowe aktywności i chętnie próbują nowych rzeczy.

Po zimowej kąpieli można przygotować romantyczną randkę z pysznymi potrawami i aromatycznym grzańcem. Świetnym pomysłem jest organizacja grilla w malowniczej, ośnieżonej okolicy. Grilla elektrycznego można zabrać ze sobą wszędzie! Grunt to zaopatrzyć się w przenośną stację zasilania, która zapewni mu niezbędną do pracy energię. Dobrym pomysłem jest wybór modelu Delta 2, o pojemności 1024 Wh – mówi Daria Ciecior z EcoFlow. – Urządzenie jest w stanie zasilać grilla przez godzinę, co w zupełności wystarczy, żeby przyrządzić smaczne dania. Co ciekawe, stację można naładować za pomocą specjalnych paneli słonecznych. Przy dobrych warunkach pogodowych możemy wydłużyć grillowanie do kilku godzin.

Zimowy glamping – ekskluzywny kemping w śnieżnej odsłonie

Czy obozowanie na naturze i splendor mogą iść w parze? Oczywiście! Glamping to współczesna odmiana klasycznego kempingu! Jest to nocleg w specjalnych domkach lub namiotach o podwyższonym standardzie. Wewnątrz znajdują się wygodne łóżka, łazienka, ogrzewanie, a czasem nawet telewizor! Nazwa glamping powstała z połączenia dwóch angielskich słów: „glamour” i „camping”. Ideą rozwiązania jest połączenie przyjemności biwakowania z najwyższym komfortem, luksusem i ekologią. Goście pól glampingowych mogą wypocząć w ekskluzywnych warunkach, nie rezygnując z bliskości natury. W Polsce powstaje coraz więcej takich miejsc – m.in. w lasach czy w górach.

Zimowy glamping to doskonały pomysł na romantyczny wyjazd za miasto. Odpoczynek w luksusowym namiocie, usytuowanym gdzieś pośród wspaniałych okoliczności przyrody bez wątpienia będzie relaksujący i dostarczy zakochanym mnóstwo wspaniałych wrażeń. Wieczorami można korzystać z udogodnień, dostępnych w namiocie, a za dnia podziwiać piękne krajobrazy. Można wybrać się na pieszą wędrówkę okolicznymi ścieżkami. Warto zabrać ze sobą sprzęt fotograficzny, by stworzyć piękną pamiątkę z tych magicznych chwil. Dobrym pomysłem jest organizacja zimowego pikniku w plenerze. Grill w malowniczym miejscu czy wspólne oglądanie filmów na laptopie to wspaniały pomysł na romantyczną, walentynkową randkę. Na pikniku nie może zabraknąć przenośnej stacji zasilania – szczególnie jeśli planujemy zabrać ze sobą laptopa, drona czy grilla elektrycznego. Stacja może również zasilić oświetlenie, kiedy zrobi się ciemno, czy naładować telefon w kryzysowej sytuacji.

Nowoczesne technologie dają nam nieskończone możliwości. Dzięki nim możemy organizować rzeczy, na które jeszcze stosunkowo niedawno nie mogliśmy sobie pozwolić. Romantyczne walentynki z technologią w tle mogą być naprawdę magiczne i wyjątkowe! Warto puścić wodze fantazji, wykorzystać to, co oferuje nam dzisiejszy świat i zaplanować chwile, które wygenerują mnóstwo wspaniałych wspomnień!