Nie chcesz, aby meble kuchenne stanowiły jedynie subtelne tło dla strefy salonowej? Szukasz zjawiskowych kolorów, dzięki którym kuchnia będzie się wyróżniała? Nie tylko czerń potrafi zawłaszczyć jej scenerią i sprawić, że zabudowa będzie wyglądała elegancko i szykownie. Zobacz inne, równie interesujące propozycje kolorystyczne!

Meble z frontami w czarnym kolorze to mocny trend ostatnich sezonów. Czerń jest piękna i gustowna, jednak nie tylko ona jest dobrą bazą do zachwycających aranżacji, od których trudno oderwać wzrok. Podobne wrażenie pozwoli osiągnąć leśna zieleń lub metaliczna szarość, dzięki którym kuchnia będzie wyglądała jednocześnie niepowtarzalnie i stylowo.

– Eleganckie kolory w modnych, głębokich odcieniach doskonale pasują do kuchennych aranżacji i pozwalają uzyskać oryginalny efekt. Meble z frontami w wyrazistych, matowych wybarwieniach wyglądają bardziej reprezentacyjnie, kluczowy jest jednak dobór odpowiedniej barwy. Ważne, aby nie tylko podniosła walory wizualne mebli, ale szybko się nie opatrzyła. Dzięki temu zabudowa kuchenna zyska niepowtarzalny wygląd, ale zachowa również ponadczasowy charakter – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM.

Szukasz mocniejszych tonacji? Zobaczy trzy propozycje inspirujących kolorów, które uzupełniają paletę modnych, ciemnych wybarwień i dają nowe możliwości aranżacyjne.

Szykowny jak szary metalik

Nowoczesne zabudowy kuchenne bardziej przypominają meble do salonu. Z rozwagą wybieramy ich kształt, ale równie dużo uwagi poświęcamy estetce i odpowiednim kolorom. Jeżeli bardziej cenisz odważne i głębokie tonacje, szary metalik będzie idealnym wyborem. Ma równie duży potencjał dekoracyjny jak klasyczna czerń, a w bliższej perspektywie ujawnia delikatny połysk, który ożywia matową powierzchnię. Ta piękna i szykowna barwa prezentuje się prestiżowo na frontach mebli. Świetnie wygląda w duecie z drewnem, które łagodzi jej surowe piękno.

Niekonwencjonalny jak bazalt

Interesującą alternatywą dla osób, które nie boją się nieszablonowej kolorystyki jest bazalt – jaśniejszy od czerni, ale równie efektowny. Zapewni nieco spokojniejszy efekt, dlatego jest dobrym wyborem w przypadku zabudowy jednokolorowej. Jest uniwersalny i łatwo go dopasować do różnych stylizacji. Meble z frontami w kolorze bazaltu doskonale zaprezentują się we wnętrzach w stylu nowoczesnego loftu, ale kolor zachwyci również zwolenników klasycznej elegancji.

Indywidualny jak forest green

To propozycja dla tych, którzy cenią indywidualność i nie podążają utartymi ścieżkami aranżacyjnymi. Forest green, kolor inspirowany odcieniem leśnych drzew, jest bliski naturze, a jednocześnie niezwykle energetyzujący. Daleko mu do pastelowych odcieni trawy, delikatnej oliwki czy popularnej zieleni butelkowej, ale podobnie jak wszystkie kolory z gamy zieleni – uspokaja i daje wytchnienie. Ładnie prezentuje się na prostych frontach w matowym wybarwieniu. Jego nietuzinkowy urok docenimy również w bardziej dekoracyjnych aranżach – może być ozdobą mebli kuchennych w stylu tradycyjnym, vintage czy eklektycznym.